Son dönemlerde estetik operasyonlar arasında en çok konuşulan yöntemlerden birisi olan microblading diğer bir deyimle kıl tekniği ile kaş çizme yöntemi bu yönde sorunu olan birçok kişinin derdine derman olmuştur. Peki, microblading nedir, ne işe yarar?

Microblading Japon tekniği kullanılarak yapılan bir kaş çizme yöntemidir. Tek kullanımlık numaralı iğneler yardımı ile derinin altına boya enjekte edilir. Ancak bu boyalar enjekte edilirken orijinal kaş kılına eş değer çizimler yapılır. Bu şekilde doğal bir görünüm elde edilir ve gerçekten alanında uzman biri tarafından yapıldığında doğal kaşlarımızdan ayırt etmek mümkün değildir. Kullanılan boyaların tamamen doğal ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle de her microblading yapan yere güvenmemeliyiz. Çünkü microblading boyası maliyeti biraz yüksektir ve birçok sözde güzellik merkezleri maliyeti düşürmek için kimyasal ürünler kullanmaktadır.

Microblading yaptırmak için uygulamayı yapacak olan kişinin uzmanlığından yeterince emin olmalıyız. Çünkü yanlış bir uygulama çok kötü sonuçlar doğurabilir. Ve kaşlarımızın çiziminin yüz şeklimize uygun bir şekilde yapılması gerekir.

Randevu Alın!