Kaş kontürleme işlemi, microblading tekniğinden farklı olarak kıl atışları şeklinde değil,kaş farı görüntüsü vererek boşlukları kapatacak şekilde uygulanır. Danışanın isteğine göre daha yoğun veya daha soft çalışılabilir.

Bu uygulamanın adına Far Tekniği ya da Pudralama Tekniği de denilebilir. Yani ufak çizgiler yerine daha kalın ve gür bir kaş formu yakalamak mümkün olur. Kişinin de fikri alınarak yapılan öncesi demo tasarımda kaşın alacağı görüntü ortaya çıkartılır. Günümüzde en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan kalıcı kaş kontürü ile kaş kalınlaştırma uygulaması, kadınlar başta olmak üzere erkekler tarafından da tercih ediliyor.

Kanser hastalarına özel kaş çözümleri üretebilen kalıcı kaş kalınlaştırma işlemleri bir çok avantajı ile dikkat çekiyor. Bunlar; organik içerikli kalıcı makyaj boyalarının kullanıldığı kaş kalınlaştırma işlemlerinde kaş ya da cilde zarar verecek hiç bir ürünün kullanılmaması, istendiği takdirde silinebilmesi ve yeniden uygulanabilmesi, 1-2 yıl boyunca kullanılabilen net görünümlü kaşlar, 1 saat süren uygulama sonrasında normal yaşantıya rahatlıkla dönülmesi, lokal anestezi yapıldığından acı ve ağrının minimum seviyeye indirilebilmesi, 4-6 hafta sonrasında yapılması gereken kontrol randevusu ile kaş ve cilt kontrolünün yapılarak gereklilik var ise rotüş işleminin yapılması, her daim bakımlı ve temiz kaş görüntüsüne sahip olunması, uygulama sonrası çıkacak kaşları kuaföre gitmeden rahatlıkla alabilme olanağı sağlanması gibi bir çok konuda kolaylık sağlayan bir işlemdir.

Kalıcı kaş kontürü uygulaması sonrasında ağrı veya sızı hissedilmemekle birlikte, her hangi bir komplikasyon oluşması durumu çok rastlanmamaktadır. İşlem sonrası ilk günler kabuklanmalar görülebilir. Bu olması gereken bir durumdur.

Cilt deri altına verilen pigmenti kabul etmek ile etmemek arasında bir durumla karşılaştığından dolayı oluşan kabuklanmalar, ortalama 1-2 hafta içinde yok olur.Hiç bir şekilde kabuklanmalara kaşıma, yolma, soyma gibi el ile müdahale edilmemesi gerekir.2 hafta boyunca peeling vb. gibi temizleme ürünlerini kaşlara değerlendirmemeli ve yüzünüzü yıkarken kaş bölgenize sabun vb. değdirmemeye özen göstermemelisiniz.