Kalıcı Eyeliner işlemi göz kapağında kirpik diplerinden başlanıp istenilen kalınlığa danışanın karar verebileceği mikropigmentasyon uygulama çeşididir.

Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan doğal boyalar her işlemde olduğu gibi Kalıcı Eyeliner işleminde de rahatlıkla uygulanabiliyor. Kalıcı makyajın yapılacağı bölge göz olunca bu konuda tereddütler ortaya çıkıyor.

Özellikle uygulama esnasında acı ve ağrı olup olmadığı, şişme,kızarma ve morarma yaşanıp yaşanmadığı hakkında pek çok sorularla karşılaşılması. Uygulamanın yapımı kalıcı makyaj işlemlerindeki en kolay işlemdir. Bu konuda uzman kişilerce uygulandığında gözlerde herhangi bir probleme yol açmamaktadır.

Uygulama süresi maksimum 1 saat sürmektedir. Bölge üzerine uygulanan anestezi etkili krem ile acı hissiyatı minimum seviyeye düşürülüyor. Ardından da herhangi bir şişme gibi sorun yaşanmıyor. Kullanılan boyalar tamamen doğal renk pigmentleri olduğundan kesinlikle insan sağlığına zarar veren bir durum ortaya çıkmamaktadır. Uygulamanın avantajlarına gelince, bilindiği üzere eyeliner sürmek zor bir işlemdir.

Özellikle makyaj konusunda fazla deneyimli değilseniz defalarca denemek zorunda kalacağınız eyeliner sürme işlemi bazen sinir bozucu hale gelir. Yaz aylarında yapılan makyajların akma ve dağılma yapabiliyor olması da farklı bir etken olup, en kalıcı çözüm mikropigmentasyon yöntemi olan kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Uygulamada pigment rengi tamamen danışanın isteği ve zevkine göre ayarlanabiliyor. Uygulama sonrası 2 gün işlem bölgesine su değmemesi gerekiyor.Spor,sauna gibi terlemelere yol açacak aktivitelerden uzak durmak gerekiyor. Diğer tüm günlük aktivitelere engel olacak bir durum oluşmaz. 4-6 hafta sonrasında yapılacak rotüş işlemi ile uygulama tamamlanır.