Kalıcı dipliner kalıcı eyeliner kadar iddialı ve belirgin bir kalıcı makyaj tekniği değildir. Buna rağmen her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı diplinerda işinde uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Çünkü, göz kapağının göze en yakın kısmına işlem yapılmaktadır. Hata kaldırmayacak derecede dikkat gerektiren bir işlemdir.

Kalıcı Dipliner nedir diye baktığımız zaman aslında anlamının kendi içerisinde saklı olduğunu görürüz. Dipliner kelimesi, “dip”, yani “alt” ya da “taban” ifadesinden gelir. Eyeliner tekniğinden farklı olarak göz kapağının bittiği ve kirpiklerin başladığı yere uygulanır.

Kirpik hattına ince bir çizgi halinde uygulanan kalıcı göz makyajı tekniği çeşitlerinden biridir. Gözlere daha doğal bir kalıcı makyaj görünümü sağlar. Kalıcı diplinerda kalıcı eyeliner uygulamasında izlenen tekniklerin bir çoğu tekrarlanmaktadır.

Kalıcı dipliner uygulaması yapımına başlamadan önce teniniz ile uyumlu bir siyah tonu pigmenti seçilir. Anestezi kremi kullanılarak göz kapağı uyuşturuluktan sonra işleme başlanır. Yaklaşık 1 saat sürecek olan uygulamada danışan hiç bir şekilde acı/ağrı hissetmez. İşlem sonrasında her hangi bir komplikasyon gerçekleşmez. Yalnızca cilt hassasiyetine bağlı olarak kızarma veya hafif şişkinlik meydana gelebilir. Yan etkileri bunlarla sınırlandırılabilir.