Güzellik ve bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biri de protez tırnaktır. Protez tırnak kişiye sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bir uygulamadır. Protez tırnak kadınlara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sürekli manikür yaptırmak ihtiyacı hisseden kadınları büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Takma tırnak gibi zahmetli uygulamalardan daha kolay uygulanan bir yöntemdir ve daha doğal bir görünüm sağlar. Hatta kişinin kendi tırnaklarıymış gibi görünür.

Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.Protez tırnağın üç farklı çeşidi vardır.

Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir kalan kısımlar ise bu akrilik sıvı ile doldurulur.
2. Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir. Bu yöntem en kalıcı ve doğal duran yöntemdir.
3. Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer arasındaki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

Tırnak bakımı kendine dikkat eden kadınların en belirgin özelliklerindendir. Ancak güzel tırnaklara sahip olmak çoğu zaman zahmetli olabiliyor. Zaman harcayıp uğraş vererek özenle sürdüğümüz ojelerimiz kısa süre sonra can sıkıcı şekilde yıpranabiliyor, uç kısımları soyulabiliyor ve bu da oldukça berbat bir görünüm ortaya çıkarıyor. Neyse ki bu sorunun bir çözümü var; jel oje.

Çoğu kadın kalıcı ojelerin tırnağa zarar verdiğini düşünüyor. Jel ojelerin kalın katmanı sayesinde tırnağa koruyucu bir kat daha eklenmiş olur. Jel ojeler tırnağa zarar vermez ancak nasıl çıkartılacağını bilmiyorsanız ve yanlış uygulamalarla zoraki çıkarmaya çalışırsanız o zaman siz kendi tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Aksine salonumuzda kullandığımız kalıcı jel ojeler , tırnağı besler, kırılmasını engeller, kuvvetlendirir ve uzamasını sağlar.