Manikür & pedikür: el, ayak ve tırnaklarınızın sağlığı ve güzelliği için uygulanan profesyonel bakımlardır.

Manikür: el ve el tırnaklarının bakımı. Pedikür: ayak ve ayak tırnaklarının sağlığı için uygulanan tedavi ve bakım yöntemleridir.

Genel olarak manikür; cildi yumuşatma, tırnak derisi geriye itme, tırnak diplerini ölü deriden arındırma, tırnakları törpüleme, şekil verme parlatma, cilalama, oje sürme ve el masajı gibi bir dizi işlemler içerir. Pedikür de ayak ve ayak tırnaklarına, manikür tedavisinde olduğu gibi aynı işlemler uygulanır. Maniküre başlamadan önce, manikürü yapacak uzman kişi, ellerini dezenfekte etmelidir. Manikür için kullanılacak aletler kaliteli olmalı ve sterilize edilmelidir. Manikür, genel olarak su şekilde yapılmaktadır: 2 el tırnaklarında oje varsa, alkol ile temizlenir ve kurutulur.

Eller, şampuan, limon, zeytin yağı ya da lavanta yağı içeren ılık suda 5-10 dakika kadar bekletilir. Bu sayede ellerin ve tırnakların nemlendirilmesi ve yumuşatılması sağlanır.  Tırnak etlerinin düzgün olmayan kısımları tırnak makasıyla alınır.  Eller iyice kurutulur.  İsteğe göre tırnaklar kısaltılır.  Küt, yuvarlak, kare, oval veya kare oval olacak şekilde törpülenir ve diplerine krem sürülür.  Törpüleme işlemi bittikten sonra tırnaklar, ölü derilerden arındırılır.

El tırnakların kenarlarındaki deriler, tahta ya da plastik çubuk yardımıyla nazikçe hafif geriye itilir.  Tırnaklardaki pürüzler giderilir.  Ellere nemlendirici krem sürülerek masaj yapılır. Ardından el ve tırnaklar temizlenir ve kurutulur.  Tırnakları korumak ve güzelleştirmek için cila ya da oje sürülür. Bizi taşıyan organlarımız olan ayaklarımıza gerekli özeni göstermeli, belli aralıklarla bakım yaptırmalıyız. Pedikür işlemleri, sırasıyla su şekilde yapılır.

Ayak tırnakları kısaltılır. Bu kısaltma işlemi, ayakkabı içinde zarar görmemesi için, el tırnaklarına göre daha fazla olmalıdır.  Tırnaklar törpülenir ve diplerine yumuşatıcı krem sürülür.  Ayaklar, yumuşamaları için ılık suda 5 dakika kadar bekletilir.  Bekleme işleminden sonra tırnak etleri özenle kesilir.  Son törpüleme işlemiyle tırnakların son şekli verilir.  Kremle ayaklara masaj yapılır ve ayaklar nemlendirilir.  Ayak ve tırnaklar kremden arındırılır. Oje sürülerek pedikür işlemi tamamlanır.

Randevu Alın!