Led terapi, 4 farklı renk ışıktan destek alınarak cildin kendini yenilemesini sağlayan bir cilt tedavi yöntemidir. Akne, leke, kızarıklık ve erken dönem zona baskılama tedavilerinde kullanılan led terapi, derinleşmiş kırışıklık ve cildin yatıştırılması alanlarında da oldukça etkilidir.

Gençlik ışığı olarak da bilinen uygulama, cilt altındaki kollajen dokunun aktivitesini arttırır. Cerrahi operasyonlar sonrasında da uygulanabilen Led terapi, operasyon kaynaklı yaraların iyileşmesini hızlandırmak, ödemi azaltmak ve yeniden damarlanma sürecini kısaltmak gibi özelliklere de sahiptir.

Her tedavi için farklı renk bir ışık kullanılma prensibine dayanan tedavi, günlük rutininizi aksatmanızı gerektirmez. Bu nedenle hasta için oldukça konforlu ve zahmetsiz bir uygulamadır. Led terapi tedavisinde, sarı, mavi, kırmızı ve yeşil olmak üzere 4 farklı renkte diyod kullanılır.

Her türlü doku yenilenmesinde güvenle uygulanan Led terapi, anti-aging ve derin kırışıklık tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar verir. İyileşmeyen deri ülseri, psoriasis (sedef hastalığı), deri tümörleri, siğil, vitiligo ve akne tedavilerinde etkilidir. Kas ve eklem ağrısı tedavilerinde uygulanabilir.

Güneş ve yaşlılığa bağlı cilt lekerini giderir, kan dolaşımını geçici olarak arttırır. Cerrahi operasyonlardan sonra oluşan ödemin atılmasını ve ameliyat kaynaklı yaraların iyileşme sürecinin kısaltılmasını sağlar.Tüm cilt tipleri için uygulanabilir.

Hastanın günlük rutinleri için engel teşkil etmez.İlaç kullanımının sakıncalı olduğu hamilelik döneminde de güvenle uygulanabilir.Boyun, göğüs ve yüz bölgesinde rahatça kullanılabilir.Uygulama sonrası bakım gerektirmez.Sarı Işık: Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır. Erken zona baskılanmasında kullanılabilir.

Mavi Işık: Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır.

Kırmızı Işık: Kollajen üretimini tetiklerve aktiviteyi arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Hasarlı dokuların tedavisinde kullanılır. Belirgin kırşıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Yeşil Işık: Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde kullanılır.

Yağlı cilt ve yoğun aknenin bir arada yaşandığı vakalarda, kırmızı ve mavi ışık kombinlenerek uygulanabilir. Kombin tedavi daha hızlı sonuç alınmasını sağlar.

Randevu Alın!