KLASİK CİLT BAKIMI NEDİR?

Klasik cilt bakımı; kullanılan özel dermokozmetik ürünler ile bir uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme yapılması işlemidir.

Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. Cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 1-1,5 saat arasıdır.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

KLASİK CİLT BAKIMI UYGULAMASI NEDEN YAPILIR?

Stres,uyku düzeninde ki bozukluklar alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme, su tüketiminin çok az olması gibi sebeplerle ciltte meydana gelen bozuklukları önlemek amacı ile uygulanır.

KLASİK CİLT BAKIMI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Klasik cilt bakımı uygulaması yaklaşık 1-1.5 saat süren ve ciltte sırayla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj işlemlerinin yapıldığı, hastanın herhangi bir ağrı yada acı duymadığı bir uygulamadır.

Yapılan uygulamalar sonucunda hastanın cildi temizlenerek, cildinde gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.

Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.