Dermapen ile yapılan cilt bakımları arasında sık tercih edilen PRP cilt bakımıdır. PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, herhangi bir yan etki ve alerji riski içermeyen; medikal estetik uygulamalar içerisinde doğal gençleşme ve cilt bakım yöntemlerindendir.

Dermapen derinliği ayarlanabilen çok iğneli, saniyede 100 vuruşa kadar çıkabilen çok etkili bir cilt uyaranıdır. Dermapen uygulaması, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor.

Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor. Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularının belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve daha dinç bir görünüm elde etmek için tercih edilir. Dermapen uygulaması öncesinde kullanılacak lokal anestezik kremler ile işlem sırasında ağrı hissedilmez.

Dermapen uygulaması işlem gören bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte 2-10 seans uygulanabilir. İki uygulama arası 1-4 hafta kadardır.Minumum epidermal hasar sağlar.Tüm yüz kontöründe kolay manevra kabiliyeti sağlar.

Dikey kullanımı sayesinde iğneler bükülmeden kolayca penetre olur.Demapen uygulaması tedavi süresini kısaltır.Daha az acı hissedilir ve kolay kullanımı vardır.Düşük maliyetlidir ve yan etkisi yoktur.Enfeksiyon riski olmayan dispozul iğneler kullanılır.

Diğer metotlara göre çok daha hızlıdır.Ayarlanabilir iğne derinlikleri sayesinde kesinlik ve kontrol sağlanır.Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.Yanık, leke ya da iz oluşma riski yok.Tüm deri tipleri için uygundur.Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatif. Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.

Dermapen cihazının dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilebilmesini sağlıyor.

DERMAPEN UYGULAMASI SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Dermapen uygulamasından sonra ciltte oluşan ufak kanama alanları, kızarıklık, yanma hissi ortalama 6 saat içerisinde azalır ve 1 ila 2 gün içerisinde tamamen yok olur. Cilt güneşten korunmalı ve 2 gün kadar hamam, sauna, ağır egzersiz ve solaryum uygulamasından kaçınılmalıdır. DERMAPEN UYGULAMASI HANGİ

SORUNLARDA KULLANILIR ?

  • Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
  • Kırışıklıkların azaltılması
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Sivilce izlerinin giderilmesi
  • Cilt lekelerinin giderilmesi
  • Çatlak tedavisi
  • Saç dökülmesi tedavisi